Anasayfa Genel 2020 Altın Ne Olur?

2020 Altın Ne Olur?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 167 Görüntüleme

Altın fiyatları önümüzdeki yıl ne olur sorusu ülkemizde yatırım yapmak isteyen kimselerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Çünkü ülkemizde yatırım olarak en çok tercih edilen yatırım aracı altındır. Ülkemizde en çok tercih edilen yatırım aracı, uzun vadede ilgili kimselerin kazanç sağlayacağı bir yatırım aracıdır. Çünkü altın kısa vadede değer kaybetse de uzun vadede son 10 yıllık altın değeri dikkate alındığında sürekli artış göstermektedir. Altın alarak yatırım yapmayı düşünen kimseler ilgili kuruluş ve ekonomistleri dikkate alarak gelecek yıllara ait altın tahminlerini takip edebilmektedir. Altın tahmininde bulunan bazı kuruluşlar ise şunlardır:

  • Goldman Sachs
  • TD Securities
  • JP Morgan

Altın Fiyatlarını Ne Etkilemektedir?

Altın fiyatını etkileyen sebepler, ulusal olarak ülkenin ekonomik, siyasi ve hukuki durumudur. Yani halk arasında düğün mevsiminde altın fiyatlarının zamlanacağı gibi sebepler altın fiyatlarını büyük çapta etkilememektedir. Ülkenin istikrarlı ekonomik, siyasi ve hukuki bir yapıya sahip olması halinde altın fiyatları aşağı yöne doğru etkilenmektedir. Altın fiyatlarını etkileyen en önemli sebep ise ülkenin kullandığı para biriminin Dolar karşısındaki değeridir. Çünkü ülkeler altın ticaretini genel olarak Dolar üzerinden gerçekleştirmektedir. Altın fiyatlarını etkileyen bu mikro sebepler ile birlikte makro sebepler de bulunmaktadır. Çünkü dünya genelindeki ekonomik durum ülkeleri ve altın fiyatlarını da etkilemektedir.

Goldman Sachs Altın Tahmini 2020

Goldman Sachs altın tahmini 2020, altın almak isteyen kimselerin belki de takip etmesi gereken en önemli tahminlerdir. Çünkü kuruluş, altın fiyat tahmini konusunda bu alandaki en iyi kuruluşlardan bir tanesidir. Kuruluş altın tahminini Dolar üzerinden gerçekleştirmektedir. Goldman Sachs altın fiyatı tahmini ise şu şekildedir:

  • 2020 yılına ait Goldman Sachs 1 gramlık altın fiyatları tahmini: 45,82 dolardır.
  • Yani kurumun Merkez Bankası 2020 dolar kuru fiyatı tahminine göre 1 gram altının fiyatı: 227,67 TL

TD Securities Altın Tahmini

TD Securities kuruluşu altın tahmini, altın satın almak isteyen kimselerin takip etmesi gereken bir diğer altın tahminidir. TD Securities 2020 yılına ait altın tahmini ise şu şekildedir:

  • TD Securities 1 gramlık altın fiyatı tahmini: 43,50 dolardır.
0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap