Anasayfa Haberler 2020 Bitcoin Teknik Analizi

2020 Bitcoin Teknik Analizi

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 111 Görüntüleme

2020 Bitcoin İncelem ve Değerlendirme

Bitcoin analizi yapmak, 2020 yılında Bitcoin yatırımı yapmak isteyenler için büyük önem arz etmektedir. Bilindiği gibi kısa süre önce 14 bin Dolar seviyesine çıkan kripto para, daha sonra 9 bin 200 Dolara düşmüştür. Piyasa belirsizlikleri sebebiyle de tekrar 10 bin Dolar ve üstü seviyeye çıkamamıştır. Bu durum bir tereddüde sebebiyet vermiş olsa da analistlerin teknik analizleri incelendiğinde Bitcoin için 2020 yılının çok parlak geçeceği söylenebilmektedir. Bitcoin yükselişinde en büyük rolü blok ödülleri yarılanmasının üstleneceği ve bir katalizör vazifesi göreceği tahmin edilmektedir. Blok ödül yarılanması beklenen zaman 2020 yılı Mayıs ayıdır. 6.25 BTC’ye düşen blok ödüllerin arz miktarını düşürmesi mümkün olacağı için Bitcoin talebi artacaktır. Bu durum da fiyatlarda yükseliş olacak anlamına gelmektedir.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir;

Bitcoin Yakın Zaman Analizleri

Bitcoin kısa vade analizleri incelendiğinde çıkan sonuç Bitcoin’in 9 bin Doların altında seyredeceğidir. Pek çok ünlü analist 8 bin Dolar seviyesine yönelik bir beklenti içerisindedir ve bu seviyeden alım yapılabileceği için bu durumu sonraki yükseliş dönemlerine bir hazırlık safhası olarak öngörmektedir. Ancak önemle belirtmek gerekir ki, her ne kadar şu an için böyle bir durum beklenmiyor olsa da 7 bin Dolar civarında yarılanmanın iptal olacağı tahmin edilmektedir.

Bayern LB Bitcoin Analizleri

BayernLB teknik analizleri, önem arz eden ve dikkate alınması gereken analizlerden birisidir. Oldukça büyük bir Alman bankası olan BayernLB, Bitcoin ile ilgili ciddi araştırmalar yapmış durumdadır. Buna göre Mayıs 2020 için Bitcoin stok-artış oranı analize dahil edilerek 90 bin Dolar fiyat ortaya çıkarmaktadır.

Bitcoin Yatırımı Yapılmalı Mı?

Bitcoin yatırımı yapmak konusunda net bir şey söylemek mümkün değildir. Güncel olarak Bitcoin için yükselme öngörülmektedir. Yani ciddi bir düşüş yaşayan Bitcoin 2020 yılında toparlanacaktır denilebilmektedir. Bununla birlikte BTC’nin ciddi bir düşüş yaşaması ve bu şekilde hatırlanması da risk unsuru olarak hale geçerliliğini korumaktadır. Bu nedenle yalnızca uzmanlar tarafından yapılan teknik analizlere güvenmek doğru olmayacaktır. Bizzat kişinin de Bitcoin’i takip ederek analiz etmesi yatırım yapmadan önce çok daha doğru bir adım olacaktır.

 Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Bilgilendirme amaçlıdır.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap