Anasayfa Haberler 2020 Euro Ne Olur? Uzmanlar Ne Söylüyor?

2020 Euro Ne Olur? Uzmanlar Ne Söylüyor?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 210 Görüntüleme

2020 Euro tahmini, Euro alarak hem para kazanmak hem de alım güçlerini korumak isteyen kimseler tarafından merak edilmektedir. Euro’nun TL karşısındaki değerinin ne olacağını görmek ve buna göre yatırım yapmak isteyen kimseler bu alanda uzmanlaşmış ekonomistleri takip edebilecekleri gibi Euro kuru değeri tahmininde bulunan bağımsız kuruşları takip ederek de fikir sahibi olabilmektedir. Euro kur değerini tahmin eden kuruluşlar ise şu şekildedir:

  • Fitch
  • Moody’s
  • Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası
  • Growth Aces
  • Deutsche Bank
  • Avrupa Merkez Bankası

İlgili kimseler Euro tahmininde bulunan bu kuruluşların yanında ekonomi alanında uzmanlaşmış kimselerin Euro hakkındaki tahminlerinden de faydalanabilmektedir.

Euro Kurunun Değişmesini Ne Etkilemektedir?

Euro kur değerinin değişmesinin sebebi, makro ve mikro sebepler olarak ikiye ayrılmaktadır. Mikro değişim sebepleri ilgili vatandaşın yaşadığı ülkenin içinde bulunduğu durumdur. Yani ülkenin siyasi, ekonomik ve hukuki durumu bu ülkenin parasının Euro karşısında değer kaybetmesine ya da değer kazanmasına sebep olabilmektedir. Bir ülkenin parasının değerinin diğer ülkelerin parası karşısında etkilenmesinde ülkenin gelişmişlik düzeyi de etkili olmaktadır. Makro sebepler ise dünya genelinde ekonomileri etkileyen sebeplerdir. Makro sebepler ülkelerin siyasi, ekonomik ve hukuki durumunun iyi olması halinde bazı ülkeleri diğer ülkelerden daha az etkileyebilmektedir. Ancak ne olursa olsun bir ülkenin ekonomik durumunu makro sebepler etkilemektedir. Makro sebeplere örnek vermek gerekirse dünya genelinde yaşanılan ekonomik krizler örnek olarak verilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir : 2020 Euro Yorumları

Merkez Bankası Euro Tahmini

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Euro tahmini, aslında Merkez Bankası’nın kendi organları ile yaptığı bir tahmin değildir. Merkez Bankası bu alanda uzmanlaşmış kişilerle anket yaparak bu anketler sonucunda çıkan Euro tahminini paylaşmaktadır. Merkez Bankası 2020 Euro tahmini ise şu şekildedir:

  • Merkez Bankası 2020 başı Euro tahmini: 6,48 TL ile 6,68 TL arasındadır.
  • Merkez Bankası 2020 haziran ayı Euro tahmini: 6.443 TL ile 6,53 TL arasındadır.
  • Merkez Bankası 2020 aralık ayı Euro tahmini: 6,40 TL ile 6,66 TL arasındadır.

Fitch Euro Tahmini

Fitch Euro kuru tahmini, ekonomik alanda kendi ismini kabul ettirmiş Fitch’in Euro tahminidir. Fitch 2020 Euro tahmini ise 7,50 TL’dir.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap