Anasayfa Haberler 2020 Milli Piyango Kim Kazandı?

2020 Milli Piyango Kim Kazandı?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 146 Görüntüleme

2020 milli piyango kazananı henüz belli değildir. Milli piyangonun çekilişi, 31 Aralık 2019 tarihinde yapılacaktır. Bu tarih itibari ile yılbaşı gecesi özel çekilişi yapılarak, ikramiye alan kişi açıklanır. 2020 milli piyango kazananı ikramiyesi, piyango kazananın öğrenildiği adres bilgisi, milli piyango ikramiyelerini öğrenme işlemi hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilirler.

2020 Milli Piyango Kazananı İkramiye Rakamı

2020 milli piyango kazanan ikramiyesi değeri, 80 milyon olarak belirlenmiştir. 80 milyon TL ikramiyenin sahibi, 31 Aralıkta çekilişi yapılacak olan milli piyango sonucuyla belirlenir. Çekişil sonrası 2020 yılına giriş yapılan süre içerisinde sonuçlar resmi olarak açıklanır.

Sonuçlara bağlı olarak ikramiye sorgulama işlemleri ise internet üzerinden yapılır. Güncel milli piyango sonuçlarını o gece takip edemeyenler, bilet rakamları ile internetten sorgulama yaparak, kazanılan ikramiyeyi görüntülerler. İkramiyeyi öğrenmek ve bilet sorgusu yapmak için bilet üzerinde yer alan rakam değerleri bilgisinin edinilmesi yeterlidir.

2020 Milli Piyango Kazananı Nereden Öğrenilir?

2020 Milli piyango ikramiyesi sahibi, sorgulama işlemleri ile öğrenilir. Kişinin kazanan olup olmadığını öğrenmesi için internetten sorgulama yapması gerekir. Sorgulama işlemleri için belirlenmiş olan web adresi, mili piyango kazananı bilgisinin öğrenileceği adrestir.

Sorgulama adresi, ‘’ https://mpi.gov.tr/sonuclar/_cs_piyango ‘’ adresi olarak belirlenmiştir. Bu adrese internet yoluyla giriş yapılıp, bilet rakamları bilgileri ile büyük ikramiye kazananı olunup, olunmadığı sorgulanır. Bilet rakamları sorgusu ile büyük ikramiyeyi kazanamayanların, kazandıkları ikramiye tutarlarının ne kadar olduğu da sorgulama ile öğrenilir.

2020 Milli Piyango İkramiyelerini Öğrenme İşlemi

2020 milli piyango ikramiye sorgulama işlemi için izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

  • İnternetten, ‘’ https://mpi.gov.tr/sonuclar/_cs_piyango ‘’ adresine girilir.
  • Açılan sayfada bulunan boşluklara, milli piyango çekiliş tarihi, bilet numarası yazılıp, ‘’ sorgula’’ başlıklı kutucuk imgesine tıklanır.
  • İşlem ile ekranda rakamları girilen bilete ait kazanılan ikramiyenin maddi değeri görüntülenir.
  • Eğer bilet ikramiye kazanmış ise milli piyango aracılığı ile ikramiye teslim alınır.

Sorgulama işlemi ile büyük ikramiye olan 80 milyon değerini kazanan ve milli piyango kazananı olan kişi olunup, olunmadığı öğrenilir. Aynı zamanda, son 6 rakam ve 4 rakam için verilen ikramiye değerleri de aynı işlem ile sorgulanır.

 

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap