Anasayfa Bitcoin Düşer mi? 2020 Yatırım Önerisi : Neye Yatırım Yapmalı?

2020 Yatırım Önerisi : Neye Yatırım Yapmalı?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 303 Görüntüleme

2020 yılında sizler için yatırım yapmanızı kolaylaştıracak  önerilerde bulunduk .Unutmayın yatırım yaparken neyi ne kadar bildiğiniz ve bu işle alaka düzeyinizin en az orta seviyede olması gerekmektedir.Bilinçsiz bir insan bu yatırım tavsiyelerinden faydalanamaz ve ya zarar edebilir. En azından yatırım yapacağı konuları bilmesi ve analiz etmesi gerekmektedir.

Günümüz piyasasında işler oldukça belirsiz, dalgalı, karışık ve anlaşılmaz ilerliyor. İstisnasız her yatırımcı piyasayı takip ve tahmin etmenin zorluklarını yaşıyor. Olağan her yeni bir verinin analiz edilmesi ve piyasa üzerindeki etkisi çabucak tüketiliyor. Tüm bu hıza ve çok karışık ortama artı olarak yakın zamanda paraya çevrilebilen varlıklar ile sağlanan geçici düzenin sona ereceğine inanıyoruz. Ancak parasal genişleme ile sağlanan düzen son bulmak üzere ve yeni bir ekonomiye adapte olmak için hafif çaplı sarsıntılara şimdiden hazırlanmak gerekiyor.

‘Neye yatırım yapmalıyım?’ sorusundan önce cevaplanması gereken sorular var.  ‘Yatırım yaptığınız enstrüman ile ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz?’ veya ‘Yatırımdan elde etmek istediğiniz kar miktarını ne kadar sürede kazanmak istiyorsunuz?’ gibi. Maalesef etrafımızda bilgi sahibi olmadan fikir veren insan çok. İyi bir yatırımcı olmak istiyorsanız her şeyden önce dışarıya kulaklarınızı kapatmanız gerekir. Konu yatırım olunca yalnızca uzmanlardan fikir alınmalı. Forex özelinde olduğu gibi yatırımı oyun değil adı üstünde yatırım olarak görmek gerekiyor.

Birikimi ile ilgili getiri beklentisi çok yüksek olmayan fakat risk almak istemeyenler için en basit yatırım ürünü ‘faizdir’. Son dönemde bankaların bu konuda kampanya yapması sayesinde kendinize uygun oranları seçebilme imkanınız mümkün. Bunun yanı sıra kripto paraların fiyatlarındaki hızlı yükseliş bir çok yatırımcı için cazip gelecektir. Diğer yandan bazı yatırımcıların birikimlerini daha hızlı hareket eden ve biraz daha fazla riski yüksek olan ürünleri tercih ettiğini görmekte mümkün.

Para piyasasının bu yıl daha düzenli ve yatırım fırsatları açısından iyi değerlendirilebilecek bir yıl olmasını bekliyoruz. Şüphesiz ki bir şekilde geçtiğimiz senelerde büyüdük ve dünyanın 120’den fazla ülkesinde tercih edildik.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap