Anasayfa Genel Enpara Şirketim Nedir? (Şirketim Kartı Nasıl?)

Enpara Şirketim Nedir? (Şirketim Kartı Nasıl?)

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 168 Görüntüleme

Enpara Şirketim Nedir? Avantajlı Mı?

Enpara şirketim; 2016 yılından beri şirketlere şubesiz, masrafsız ve daha avantajlı hizmet vermeye çalışan bir banka hizmetidir. Şirketlere özel tasarlanmış olan bir hizmettir. Enpara şirketim, QNB Finansbank çatısı altında faaliyet göstermektedir. Şirket yetkililerine ise Enpara şirketim kart kullanabilme imkanı sunulmaktadır. Bu kartın talep edilebilmesi için 0850 222 36 63 numaralı Enpara müşteri hizmetlerinin aranması gerekmektedir.

Enpara Şirketim Kartı Nedir?

Şirketim kartı; şirketin günlük hesabına bağlı olan bir banka kartı olarak geçmektedir. Kredi kartı ile karıştırılmamalıdır. Şirket alışverişlerinin yapılabilmesi ve herhangi bir bankanın ATM’sinden para çekilebilmesi mümkündür. Şirketin günlük hesabının bakiyesinden yapılan işlem tutarları düşmektedir. Ayrıca şirketim kartına para yatırabilmek de mümkündür. Bunun için ise; QNB Finansbank para yatırma özelliğinin kullanılabildiği ATMlerden işlem yapılması gerekmektedir. USD veya EUR da yatırılabilmektedir.

Enpara Şirketim Kartı İle Yapılabilecekler Nelerdir?

Şirketim kartı ile yapılabilecek işlemler aşağıda verilmiştir:

  • Bir gün içerisinde 15.000 TL’ye kadar para çekebilmek mümkündür.
  • 000 TL’ye kadar şirketin günlük hesabına bir gün içerisinde para yatırılabilmektedir.
  • TL limitleri ile USD ve EUR limitleri aynıdır. Vadesiz USD ve EUR hesapları aracılığı ile hem para yatırabilmek hem de para çekebilmek mümkündür.
  • Enpara şirketim kartı ile yurt dışındaki ATMlerden de para çekebilmek mümkündür. Bu işlemin yapılması durumunda; hangi ülkeden para çekiliyor ise, o ülkenin para birimi TL’ye çevrilmektedir ve hesaptan TL olarak tahsil edilmektedir.

Enpara Şirketim Kartının Bir Limiti Var Mı?

Şirketim kartının para çekme, para yatırma ve alışveriş için bir limiti bulunmaktadır. Enpara şirketim kartı ile 15.000 TL’ye kadar para çekebilme, 19.000 TL’ye kadar para yatırabilme ve 10.000 TL’ye kadar alışveriş yapabilmek mümkündür. Yapılan alışverişler internetten veya mobilden yapılıyor ise; limit 1.000 TL olmaktadır. Limitleri değiştirmek için ise; Enpara’nın şirketim internet şubesine girilmesi ve buradan ayarlar butonuna tıklanması gereklidir. Ardından sırası ile firma, güvenlik ve limit butonları kullanılmalıdır. Enpara’nın çözüm merkezi aranarak da limit güncellemesi yapabilmek mümkündür.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap