Anasayfa Genel Ethereum’da2019 Yılıyla Neler Değişti? (ETH)

Ethereum’da2019 Yılıyla Neler Değişti? (ETH)

by FxAdmin Soyad
0 Yorum 152 Görüntüleme

Ethreum satın almadan önce bilmeniz gerekenler için ilk olarak sanal para borsalarına göz atmamız gerekmekte. Çünkü şuanda ETH için söylenen birçok konu hakkında diğer coinler de aynı sıkıntıları yaşamaktalar. En önemli problem hız ve gizlilik olarak yansıyor. Bunun nedeni direk olarak böyle bir işlem bütünün korunması adına diğer noktalardan vazgeçilmemesi olarak gözümüze çarpmakta.

image 20 - Ethereum'da2019 Yılıyla Neler Değişti? (ETH)

Akıllı sözleşmeler üzerinde yoğunlaşan bu coin i daha yakından tanımamız gerekir. Direk olarak rakiplerinden sıyrılan özellikleri mevcuttur. Blockchain üzerinde bulunsa da birçok konuda farklılık göstermektedir. Düzenlemelerle birlikte 27 milyar doları aşkın bir hacme sahiptir. Kaliteli bir tercih olduğu tartışmasız fakat bazı noktalarda tamamen problemler yaşanmaya devam ediliyor.

Ethereum Nasıl Bu Kadar Etkili Bir Duruma Geldi?

Aslına bakıldığında tüm altcoinler neredeyse birbirine benzemekte, gösterilmekte olan hedefler adına gelişim sağlamak ve belirlenen kriterleri yerine getirmek gerekiyor. Dengeli bir borsaya sahip olunmaması oldukça zor bir durumdur. Sürekli olarak manipüle edildiği öne sürülen bir para piyasanın bugüne kadar gelmesi bir mucizedir.

image 19 - Ethereum'da2019 Yılıyla Neler Değişti? (ETH)

Bu nedenle Ethereum kullanmanın avantajlarını sadece kullanıcı değil tüm piyasa kullanmaktadır. Direk olarak bilinmektedir ki Bitcoin’den sonra en büyük gelir yakalamış ürün budur. Bu kadar ilgi görmesinin arkasındaki en temel neden bcoin’den kalan eksikliği tamamlıyor oluşudur. Dengeli ve bir o kadar etkili olabilen bu kavram sayesinde milyarlarca lira kazanç elde edilmektedir.

Elektronik ortamda ticaret yapmak, inanılmaz hatta imkansız olarak gelmekteydi. Tam olarak bu tabunun yıkılmasının önünün açılması anlamına gelmekteydi. Başarılı birçok işlemden sonra yaşanan düşüşler, herkes tarafından yaşanılırken aynı zamanda gelişim durmadan devam etti. Zaman ilerlerken gelinen nokta bir Dünya markası halini aldı. 2019 yılında Ethereum inişli çıkışlı bir süreç yaşasa da artık çok daha fazla kazanç elde etmeyi aralıksız sürdürüyor.

Etherum ve Bitcoin Arasındaki En Önemli Farklar Nelerdir?

Ethereum için söylenmekte olan tüm çalışmalar, hız ve kaliteli veri aktarımı olarak geçmekte. Bitcoin içinse genel olarak hesaplanmakta olan cevaplar bile yetersiz kalabiliyor. Temel olarak bakıldığında ilk karşımıza çıkan sonuç yine aynı sistem üzerinde olmalarıdır. Yapılmakta olan çalışmalar düzensiz ve güvensiz olarak adlandırılmakta. Bununla birlikte gösterilmekte olan ilginin esasında sadece elektronik para sahibi olmanın yattığı söylense de doğru olarak kabul etmek tam olarak memnun değil.

Etherumun başlıca özelliği zaten Dünya üzerinde devasa enerji gerektiren bilgi akışını en uygun şekilde sisteme dökmektir. Bu durumda bcoin için de geçerli olsa da konu hakkındaki başarısı tartışılmaktadır. Ayrıca akıllı sözleşemeler işin en püf noktası oldu. Bu sistemde devam eden bilgiler nerede olursa olsun bu ağda düğümlenmektedir.

Ethereum’un Eksik Yanları Nelerdir?

Ethereum genel olarak bakıldığında bcoin tarafından eksik bırakılan hız ve güvenlik konularına çözüm olma potansiyeli taşımaktaydı. Gösterilmekte olan hedeften oldukça uzak kalındı. Hız olarak talep edilen ve bununla birlikte kendisi için geliştirilmekte olan alanları kısıtlamış oldu.

Özellikle kullanıcı tabanlı verilerin istenilen güvenliğe ulaşmaması hacker için muhteşem bir servis fırsatı yakalamalarına yardımcı oldu. Kişisel olarak size ait elektronik bilgiler birkaç işlemden sonra rahatlıkla öğrenilmekte ve müdahale edilebilir bir duruma dönüşüyor. Örneğin bir anda hesabınızın sıfırlanması an meselesi olunabilir. Ethreum satın almadan bu tarz bilgilere sahip olmak önemli bir durumdur.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap