Anasayfa Haberler İrlanda Asgari Ücret 2020

İrlanda Asgari Ücret 2020

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 275 Görüntüleme

İrlanda Asgari Ücret Ne Kadar?

İrlanda’da asgari ücret hem Avrupa hem de dünya ülkeleri arasında en iyi seviyelere sahip ülkelerden bir tanesidir. İrlanda 4,83 milyonluk nüfusu ile Avrupa’nın en küçük ülkelerinden bir tanesidir. Avrupa Birliği’ne üye olan İrlanda para birimi olarak Euro kullanmaktadır. Avrupa’nın ve dünyanın en yüksek asgari ücreti ise 1.656,20 Euro olarak oldukça dikkat çekmektedir. Avrupa ülkeleri arasında ve dünya ülkeleri arasında ilk 10’da yer alan ülke, gelişmişlik seviyesi ile de oldukça dikkat çekmektedir. İrlanda’da yaşayan kimselerin mesleklere göre alabildikleri yıllık ücretler ise şu şekildedir:

  • Müşteri destek: 25.000 ile 35.000 Euro arası
  • Yeni mezun mühendis: 27.000 ile 33.000 Euro arası
  • Doktor: 55.000 Euro ile 95.000 Euro arası
  • Mimar: 37.000 ile 48.000 Euro
  • Satış danışmanı: 33.000 Euro ile 48.000 Euro arası

İrlanda’da Kişi Başına Düşen Milli Gelir Ne Kadar?

İrlanda kişi başına düşen milli gelir, İrlanda’nın gelişmişliği hakkında bilgi veren bilgilerden bir tanesidir. Ülkelerin gelişmişliği hakkında bilgi veren kişi başına düşen milli gelir, İrlanda’da 66.125 Dolar ile oldukça dikkat çekmektedir. İrlanda’da kişi başına düşen milli gelirin adaletli bir şekilde paylaşılıyor olması da oldukça dikkat çekmektedir. İrlanda kişi başına düşen milli gelir seviyesiyle de hem Avrupa hem de diğer dünya ülkeleri arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

İrlanda Çalışma Süreleri Ne Kadar?

İrlanda’da çalışma saatleri ile de oldukça dikkat çeken bir ülkedir. İrlanda haftalık 37 saatlik çalışma süresi ile de oldukça dikkat çekmektedir. Yani ilgili kimse bu saat toplamından sonra çalışacağı işte fazla mesai ücretine hak kazanmaktadır. İrlanda’da maksimum çalışma süresi böyle iken İrlanda da yaşayan kimseler genellikle haftalık 35 saat civarında çalışmaktadır.

İrlanda Yaşam Standartları Nasıl?

İrlanda’da yaşam standartları da oldukça gelişmiş bir ülkedir. İrlanda ülkesinde asgari ücret ile çok rahat bir şekilde geçinebilmektedir. İrlanda’da sosyal devlet anlayışının gelişmiş olmasından dolayı sağlık ve eğitim hizmetleri de oldukça iyi durumdadır. İrlanda’da yaşayan bir kişi şehir merkezinde 700 ile 1000 Euro arasında geçinebilmektedir. İrlanda’da dikkat çeken bir diğer özellik ise benzin fiyatlarının uygunluğudur.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap