Anasayfa AnalizlerForex MFSA Lisansı Nedir?

MFSA Lisansı Nedir?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 86 Görüntüleme

Malta Finansal Hizmetler Kurumu, Malta’nın finansal regülatörü olmaktadır. MFSA Malta ekonomisinin temel taşlarından biri olarak kabul edilen finansal hizmetler olup aynı zamanda da en hızlı büyüyen sektörlerden bir tanesidir. Malta’nın uygun vergi rejimi ve çifte vergilendirmeye yönelik etkin indirim olanakları; finans hizmeti operatörlerinin faaliyetlerini sürdürebilmeleri için son derece uygun koşullar sağlamaktadır.

2 Nisan tarihinde yeni yayınlanan bir bildiriye göre MFSA lisansı ilk defa 14 kripto para temsilcisine verilmiştir.

MFSA Lisansı Başvurusu İçin Neler Yapılmalıdır?

MFSA lisansı başvurusu için başvuru sahibi, yıllık denetlenen finansal tabloları sunulduğu gün tüm MFSA yıllık denetleme ücretlerini ödemek zorundadır. MFSA lisansı alırken başvuru sahibi operasyonun ilk yılı için asgari yıllık denetim ücretini ödemelidir. Kurum sahibi ya da başvuru sahibi iyi bir üne sahip olmalı, dürüstçe ve güvenilir bir şekilde hareket etmeyi planlamalıdır. Malta Finansal Hizmetler Kurumu tarafından başvuru sahibinin bu nitelikleri taşıdığında emin olunmalıdır.

MFSA Ön Lisans Aşaması Nasıldır?

MFSA ön lisans aşaması kısmında, ilk olarak kuruma beyan edilen belgeler kurum tarafından incelenir. Başvuru sahiplerinin gündeme getirdiği olağanüstü sorunları sonuçlandırabileceği, ön lisans koşullarını karşılayabileceği ve nihai başvurunun orijinal kopyalarını destekleyen belgelerle 3 aylık süre içerisinde geçici onayını sağlanır.

İşe Başlama Aşaması Nasıldır?

MSFA bünyesinde işe başlama aşaması lisans verildiği tarihten itibaren 12 ay içerisinde VFA Hizmetleri işine başlanması olarak belirtilmiştir. Bunun dışında başvuru sahibini tatmin etmek için ek lisanslama koşulları olabilir.

MFSA 14 Kripto Para Temsilcisine Nasıl Onay Vermiştir?

MFSA’nın 14 kripto para temsilcisine lisans başvuru onayı geçtiğimiz yıl ilk defa verilmiştir. Malta’nın finansal regülatörü MFSA lisansı başvuru onayı ilk defa 2 Nisan tarihinde temsilcilere verildi. Malta hükümeti geçen sene Sanal Finansal Varlıklar Yasası (VFS) isimli projeyi onaylayıp, programı fiili olarak işleme koydu. 14 kişinin lisans başvurusu onaylandığında toplam başvuru sayısı 28 olmuştur. MFSA’ya başvuru yapılmadan önce doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanılmalıdır. Lisans başvurusu onaylanan temsilci müşteriler düzenli olarak da denetim altında tutulacaktır.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap