Anasayfa Genel Ripple Ne Amaçla Üretilmiştir XRP Kullanım Alanları Nelerdir?

Ripple Ne Amaçla Üretilmiştir XRP Kullanım Alanları Nelerdir?

by FxAdmin Soyad
0 Yorum 153 Görüntüleme
image 3 - Ripple Ne Amaçla Üretilmiştir XRP Kullanım Alanları Nelerdir?

Sanal para piyasaları her zaman için kendisinin ne kadar etkili bir seçim olduğunu belirtmekten kaçınmıyor. Dünya üzerinde bu kadar tanınmışlığın bir getiri sağlamaması problem olurdu. Fakat ne kadar bilinmiş olsa da durumlar elektronik para borsaları için pekte iyiye gitmiyor. Ripple sağladığı gizlilik, hız ve düşük maliyetiyle bu tercihlerden sadece bir tanesi. Bitcoin için yazılan ve belgelenen birçok negatif durum karşısında çıkış yolu oldu. Böyle bir beceri her zaman için kazanç sağlayacaktı ve öylede oldu. 2008’den beri üretilen dijital paralar, artık markalaşma hakkında pek bir sıkıntı çekmiyor. Düzenlemeler yapılmış olsa da birçok coin için şüpheli düşünceler devam ediyor. Tüm nitelikleri tek bir bünyede tutmak mümkün olamıyor. Öyle bir durum olması, milyonlarca kullanıcının saf dışı kalması anlamına gelmektedir.  

Ripple Nedir? Neden Üretiliyor? 

XRP için beklentiler her zaman için hat safhadadır. Çünkü altcoinler için gösterilmekte olan çabalar neticesinde birçok noktada gelişim sağlandı. Bu gelişimler genel anlamda hız ve gizlilik ön planda tutularak devam etti. Diğer taraftan çalışmalar adına kaliteli sonuçlar Ripple gibi coinler, daha fazla ilgi gördü. 

Ripple için geçerli temel bilgiler bazında ilk olarak gözümüze uygun maliyet geliyor. Bu alanda verdiği hizmet için an itibariyle 2.04 Türk Lirasından işlem görmemektedir. Bu sayede artık direk olarak anonim alışverişlerin hepsi kontrol altında tutulabilmektedir. Gösterilen ve belli başlı meseleler haline getirilen gizlilik, her ödeme için son derece önemli. Böyle bir sistemde aktarımların belli olması çok büyük riskler taşıyor. Artı taraftan kullanıcıların en son isteyeceği konuların başında gelmektedir ki, birçok kişi bu yüzden sanal paraları kullanmaktadır. Böyle bir olanak sağlanmaması durumunda milyonlarca kişi kaybı anlamına gelmektedir. Böyle bir problem yaşamak istemeyenler doğru tercihte bulunmaktadır.  

Ripple Satın Almak Riskli Bir Durum mu? 

Ripple satın almak adına geç kalmış olmuş sayılmazsınız. Sadece 2 Türk lirasıyla neler yapabileceği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Buradan aklınıza gelebilecek tüm bankacılık işlemlerini son derece hızlı ve güvenilir şekilde halletme fırsatı bulursunuz.  

Banka sektörüyle uğraşan birçok kişi Ripple için kötü yorumlardan uzak bir görüşe sahip olurlar. Çünkü asıl amaç uluslararası anlaşmalar ve bu anlaşmaların gizli ve hızlı olmasıdır. Çok büyük rakamlar çok kısa süreler içinde sorunsuz bir biçimde aktarılmış olur. Bu olurken normal bir bankayla harcayacağınız zaman ve paranın 20 de 1 kadar zaman harcamamış olursunuz. Ortalama olarak bilinen tüm aktarımlar belli bir yüzde üzerinden değerlendirilmektedir. Direk olarak çok hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirme fırsatı bulmuş olursunuz ki mükemmel bir kolaylık olacaktır. 

image - Ripple Ne Amaçla Üretilmiştir XRP Kullanım Alanları Nelerdir?

Ripple Bitcoin Kadar Kullanılıyor mu? 

Ripple her zaman için kendi bünyesinde olan uygulamalara göre hareket etmektedir. Bitcoin için yaşanılan problemler bankacılık gibi durumlar için müsaade edilebilir gibi değil. İnanılmaz yavaş ve oldukça pahalı. Bankalar için geçerli olacak hız ve maliyet tam olarak Ripple olarak göze çarpmaktadır. Bitcoin her alanda kullanılabilir bir coin, fakat o kadarda zahmetli bir sonuç olarak biliniyor.  

Bu nedenle blockchain üzerinde olmaları ve elektronik para olmaları dışında temel bir benzerlik pek yok. Sadece alışveriş ve diğer alanlarda kullanımı bile açık ara fark olması için yeterli olacaktır. Sanal para piyasaları kendileri için geliştirilme potansiyeli olan adımları aksatmadan uygulamakta ve sonuç odaklı yaklaşmaya devam ediyor.  

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap