Anasayfa Genel Slovenya Asgari Ücret (2020)

Slovenya Asgari Ücret (2020)

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 183 Görüntüleme

Slovenya Asgari Ücret Ne Kadar? (2020)

Slovenya’da asgari ücret,  dünya genelinde oldukça iyi sayılabilecek bir seviyededir. Avrupa Birliği’nin en küçük ülkelerinden biri olan Slovenya’nın nüfusu ise 2,084 milyondur. Slovenya Avrupa Birliği’ne üye bir ülkedir ve asgari ücret uygulamasını da Euro üzerinden ödemektedir. Avrupa Birliği’nin bu küçük ülkesinde asgari ücret 886,63 Euro olarak dikkat çekmektedir. Yani Türk parası ile hesaplandığında bu ücret 5,838 TL’ye denk gelmektedir. Avrupa Birliği ve dünya ülkelerine göre yüksek sayılabilecek bir asgari ücrete sahip olan Slovenya, gelişmişliği ve gelir dağılımındaki düzenli dağılımı ile de oldukça dikkat çeken bir ülkedir.

Slovenya’da Kişi Başına Düşen Milli Gelir Ne Kadar?

Slovenya kişi başına düşen milli gelir, Avrupa ülkeleri arasında en yüksek asgari ücrete sahip ülkelerinden biri olan Slovenya’nın gelişmişliği hakkında bilgi veren değerlerden bir tanesidir. Slovenya kişi başına düşen milli gelir ise 70,09 Milyar SAGP Doları ile dikkat çekmektedir. Slovenya’nın kişi başına düşen milli gelirinin Amerika Doları karşılığı ise 22.265 Dolardır. Ülkelerin gelişmişlik seviyeleri hakkında bilgi veren bu değer ülkelerdeki gelir dağılımı hakkında çok fazla bilgi vermemektedir. Yani ülkelerdeki kişi başına düşen milli gelir ülkedeki gelir dağılım adaletini etkilemektedir. Slovenya, kişi başına düşen milli gelirde de hem Avrupa hem de dünya ülkeleri arasında ortalamanın üstünde bir değer sahip bir ülkedir.

Slovenya Çalışma Süreleri Ne Kadar?

Slovenya çalışma süreleri ile de oldukça dikkat çeken ülkelerden bir tanesidir. Avrupa ülkeleri arasında ortalama çalışma saatlerine sahip olan ülkede ilgili kimsenin çalıştırılabileceği maksimum saat ise 39 saattir. Yani ilgili kimse 39 saatten sonra çalıştırıldığında fazla mesai ücretine hak kazanacaktır.

Slovenya’da Yaşam Standartları Nasıl?

Slovenya yaşam standartları, Slovenya’nın hem Avrupa ülkeleri arasında hem de dünya ülkeleri arasında ekonomik açıdan ortalamanın çok üstünde yer alması sebebiyle oldukça merak edilmektedir. Slovenya yaşam standartları açısından da oldukça iyi seviyede bir ülkedir. İlgili kimseler asgari ücret ile Slovenya’da çok rahat bir şekilde geçinebilmektedir. Slovenya’da dikkat çeken şeylerden bir tanesi de benzin fiyatlarıdır. Ülkedeki benzin fiyatları oldukça düşük bir seviyededir.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap