Anasayfa Genel Telefon Numarasına Para Gönderme

Telefon Numarasına Para Gönderme

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 142 Görüntüleme

Telefon Numarasına Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Telefon numarasına para gönderme yapabilmek için alıcının hali hazırda ilgili bankanın müşterisi olmasına gerek yoktur. Telefon numarasına para gönderme işlemi 7/24 yapılabilmektedir. Cebe havale işleminden işlem ücreti alınmaktadır.

Telefon NO’ya Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefon numarasına para aktarabilmek için öncelikle hangi banka ile çalışılır ise çalışılsın o bankanın internet bankacılığına veya mobil bankacılığa giriş yapılması gerekmektedir. Bunun için dijital bankacılık şifresinin olması gerekmektedir. Bankanın resmi web sitesi üzerinden veya mobil uygulamasını kullanılan cihaza indirerek bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Ardından dijital bankacılık girişi yaptıktan sonra para transferleri menüsüne giriş yapılmalıdır. Para transfer yöntemleri içerisinden de cebe havale menüsü seçilmelidir. Açılan sayfada çeşitli bilgiler istenmektedir. Kişinin hesap numarasını veya IBAN’ını bilmek gerekmemektedir. Bu yüzden kişinin cep telefonu numarası ve gönderilecek olan tutarın girilmesi yeterli olmaktadır. Telefon numarasına para gönderme işlemi gerçekleşmektedir.

Telefon Numarasına Gönderilen Para Nasıl Çekilir?

Cebe gönderilen paranın çekilebilmesi için öncelikle alıcıya bir referans kodunun mesaj olarak gitmiş olması gerekmektedir. Ardından alıcı ilgili bankanın herhangi bir ATM’sine gitmelidir. ATM’den kartsız işlemler menüsüne giriş yapmalıdır. T.C. kimlik numarasını girmesi istenmektedir. Hem alıcının hem de göndericinin cep telefonu numarası girilmelidir. Mesaj olarak gelen referans kodu ile beraber gönderilmiş olan tutar girilmelidir. Sonrasında para çekme işlemi gerçekleşmektedir.

Telefon Numarasına Para Gönderme İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Cebe para gönderme için dikkat edilecekler aşağıda verilmiştir:

  • Telefon numarasına para gönderme işlemi yapıldığında alıcıya giden mesajda gönderilen tutar yazmamaktadır. Dolayısı ile alıcı ile göndericinin tutarı öğrenebilmek için iletişim kurması gerekmektedir.
  • Gönderilen tutarı alıcının 24 saat içerisinde çekmesi gerekmektedir.
  • Alıcının parayı çekebilmek için girmesi gereken bilgileri 3 kere yanlış girmesi veya göndericinin gönderimi iptal etmesi gibi durumlarda cebe havale işlemi iptal olur.
  • Bir gün içerisinde en fazla 500 TL cebe havale yapılabilmektedir ve 2 işlemden fazla işlem yapılabilmesi mümkün değildir. Haftada 1.000 TL’ye kadar ve ayda da 1.500 TL’ye kadar işlem yapılabilmektedir.
0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap