Anasayfa Genel Tether Coin Nedir?

Tether Coin Nedir?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 148 Görüntüleme

Tether, genel olarak Dolar para birimi olarak bilinmektedir. Ancak esas durum bu şekilde değildir. Tether, tıpkı Bitcoin gibi coin olarak kullanılmaktadır. Yani bir kripto para birimidir. Bununla birlikte değeri her zaman sabit olarak tutulmaktadır. Her zaman 1 Dolar olarak belirlenmiş olduğu için diğer para birimlerinin de değerleri değişmemektedir. Bununla birlikte Tether kripto paranın yani USDT’nin 0,92 Dolar civarına inebildiği bilinmektedir. Bu durumun dönüşüm yoğunluğundan kaynaklı olduğu bilinmektedir.

Tether Sistemi İnceleme

Tether sistemi, ilk sabit kripto para olarak anılabilmektedir. Sistem kullanılarak uluslararası para gönderme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Değerinin sabit olması sebebiyle de piyasa dalgalanmalarından etkilenilmemektedir. Sistem şu an beta sürümü olarak hizmet vermektedir. Bu sayede platformların tamamında kullanılabilmektedir. Tether’in güncel olarak Dolar ve Euro desteklediği, kısa süre içerisinde sisteme Japon Yeni de dahil edileceği bilinmektedir.

Tether Nasıl Çalışır?

Tether çalışma prensibi, omni protokolü çerçevesindedir. Yani açık kaynaklı şifreleme simülasyonu verilmesi ve geri alınması imkanı sunmaktadır. Ethereum ERC20 standardından basılmıştır. Yani kripto parayı itibari paraya çevirmek için kullanılabilen açık kaynaklı bir yazılımdır. Sistemin diğer alternatif seçeneklerle kıyaslandığında çok düşük ücretleri olduğu bilinmektedir. Tether kullanımı genellikle para transferlerinde büyük zararlara uğramamak için tercih edilmektedir. Tether kripto para birimi USDT’nin güncel olarak Amerikan Merkez Bankası tarafından desteklendiği bilinmektedir. Amerikan Merkez Bankası’nın kullanması kullanıcılara sistemin güvenilirliğine dair bir referans olarak görülebilmektedir. Tether güncel olarak en büyük 8. kripto para birimidir. 1.8 milyar Dolar piyasa hacmi bulunmaktadır. Sistemin başlangıç değeri ise 7 milyon Dolar olarak belirlenmiştir.

Tether Nereden Alınır?

Tether kripto para birimi, yukarıda da bahsedilmiş olduğu gibi 1 Dolar şeklinde işlem görmektedir. Tether kripto para güncel olarak kripto para borsalarından temin edilebilmektedir. Borsalardan USDT simgesiyle edinebileceğiniz bir kripto paradır. Türk Lirası olarak da temin edebilme imkanınız bulunmaktadır. Tether satın alabilmek için öncelikle borsaya kayıt yaptırmanız gerekecektir. Kayıt yaptırdığınız borsaya göre Türk Lirası veya döviz yatırmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra USDT simgesi üzerinden Tether kripto para edinilebilmektedir.

 

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap