Anasayfa Genel Yeni İş Fikirleri

Yeni İş Fikirleri

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 168 Görüntüleme

Girişimciler İçin İş Fikirleri

İş fikirleri sayesinde yeni bir girişimcilik faaliyeti yapılabilmektedir ve rakiplerin önüne geçerek daha fazla para kazanabilmek mümkün olmaktadır. Popülerlik ve kullanımda artış eğilimi gösteren iş fikirlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Araba şarj istasyonları, robotik, evlilik danışmanlığı, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, kutu abonelik hizmetleri, 3D baskı gibi konular 2020 ile 2030 yılları arasında oldukça ilgi görecek olan iş fikirlerinin başında gelmektedir.

Küçük İşletmelere Müşteri Kazandırmak İçin Çalışmak

Küçük işletmelere müşteri kazandırma faaliyetlerine bakıldığında; pazarlama sektörü içerisinde daha az riske sahip olan, kazançlı, istikrarlı ve uzun vadede iş yapılabilecek olan bir iş olduğu görülmektedir. Bu iş kapsamında; firmalara yeni müşteriler bulunması ve bunun için de firmalardan ödeme alınması gerekmektedir. Çevrimiçi pazarlama artık önemli hale geldiği ve daha da önemli hale geleceği için işletmeler bu alanda bir an önce faaliyet gösterebilmek amacı ile bir profesyonelden destek isteme ihtiyacı duyacaklardır. Yaklaşık 1.8 milyon küçük işletmenin var olduğu düşünülür ise; 2020 ile 2030 yılları arasında değerlendirilebilecek iş fikirleri arasındadır.

Amazon FBA İle Para Kazanmak

Amazon FBA girişiminin açık hali; fulfilled by Amazon olarak görülmektedir. E-ticaret yönetimi yapılan bir girişim faaliyetidir. Amazon’un satış sistemi hem alıcılar hem de satıcılar için oldukça pratik ve kullanışlıdır. Amazon FBA sayesinde kişi kendi üretimi olan veya yurt dışından satın aldığı ürünleri Amazon’un deposuna gönderebilmektedir ve burada da ürünlerin satışı gerçekleşebilmektedir. Dolayısı ile FBA sistemi ile kişilerin kendi markalarını yaratabilmelerine imkan tanınmaktadır. Bu süreçte envanter kayıtları ve iade belgeleri gibi evrak işleri de Amazon tarafından yürütülmektedir.

Dikey Tarım Faaliyeti

Dikey tarım aracılığı ile tarımsal faaliyet yürütmek; daha küçük bir alanda hem daha fazla sayıda hem de daha verimli şekilde ürün yetiştirebilmek için gereklidir. Artan nüfus ile beraber tarımda ortaya çıkan problemler dikey tarım ile çözülebilmektedir. İş fikirleri arasında bulunan dikey tarım, tıpkı adı gibi tohumların üst üste dikey şekilde istiflenmesi ile yapılan bir tarım modelidir. Birçok şehirde dikey tarım yapılmaya başlanmıştır.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap