Anasayfa Haberler Yurtdışı Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Yurtdışı Hisse Senedi Nasıl Alınır?

by Piyasa Uzmanı
0 Yorum 190 Görüntüleme

Hisse senedi almak için güvenilir bir aracı şirket üzerinden yatırım hesabı açılması yeterli olacaktır. Hisse senedi yatırımları, sadece yurt içinde değil, yurt dışı değerleri için de uygulanabilir.  Dünya genelindeki hisse senedi piyasasına dahil olmak ve uluslararası şirketlere ait hisse senetleri istenen vadede yürütmek için güvenilir borsa hesabı üzerinden işlemlerin takip edilmesi gerekir. Yurt dışı hisse senedi alımlarında dikkat edilmesi gereken konular, yazı içerisinde detaylı şekilde ele alınmıştır.

Aracı Kurum Üzerinden Yatırım Hesabı Açılmalıdır

Aracı kurumdan hesap açmak, bankadan standart bir hesap açmakla aynı işlevdedir ve kolayca hesap açılışı yapılabilir. Güvenilir yatırımcı kurumlar araştırıldıktan ve en güvenli olan kurum belirlendikten sonra, kurum üzerinden yatırım hesabı açılmalıdır. Kimlik bilgileri kullanılarak açılan hesaba, yatırım yapılmak istendiği kadar bakiye aktarılmalıdır. Havale ya da EFT üzerinden para transfer işlemleri tamamlandıktan sonra, yatırım yapılacak şirketler araştırmalı ve uygun bulunan şirketin hisse senetleri alınmalıdır. Yatırımcı şirketler üzerinden hesap açarken, yurt dışı hisse senedi yatırımlarını destekleyen kurumları tercih etmek mühimdir. Hisse senedi hesapları üzerinden, para durumu, yatırım sıklıkları ve ne kadarlık desteğe ihtiyaç duyulduğu gibi etkenler takip edilmelidir.

Yatırım Yapılmak İstenen Hisse Senetleri Belirlenmelidir

Yatırım yapılacak hisse senedini belirlemek için aracı olacak güvenilir bir yatırımcı firması tercih edilmeli ve firma üzerinden yatırım hesabı açılmalıdır. Yurt dışı hisse senedi yatırımları başlamak için ilk aşamada çalışma sistemi ve kazançları beğenilen şirketlere yönelmek gerekir. Hisse senedi araştırması esnasında, gerçek zamanlı piyasa getirilerini ve risklerini dikkatlice incelemek gerekir. Yatırım yapılmak istenen şirkete ait son 3 aylık dönem raporları ve gelişmeler dikkatlice incelenmelidir.

Hisse Senedi Emir Tipi Belirlenmelidir

Hisse alım satım talimatlarının tamamı, emir olarak değerlendirilmektedir. Yatırımcıların hisse işlemleri için kullandıkları emirler, zaman içerisinde profesyonelleşecektir. Ancak yatırımcıların ilk aşamada kullandığı ve başarı elde ettiği iki farklı emir tipi bulunmaktadır. Piyasa emri ve limit emri olarak bilinen bu iki işlem kullanılarak, yurt içi ve yurt dışı hisse senedi işlemleri yürütülmektedir. Hisse senesi alımlarında, hangi emirlerin kullanılacağı belirlenmeli, hatta bu konuda profesyonellerden yardım alınmalıdır.

0 Yorum

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Hemen Yorum Yap